Pár slov o přihlašování na naše hry

Jak u nás vlastně probíhá přihlašování a rozdělování rolí?

Zkušenost ukazuje, že se naše hry plní spíš pomaleji, a kdo včas kliká, ten jede. Není to klickfest na deset minut, je to klickfest na dva a víc měsíců. Po tom, co se sejde tak 90% přihlášek, napíšeme na stránky, že už zbývá jen posledních pár míst a jdeme rozdělovat postavy. Těch deset procent lidí, co se přihlásí po upozornění, už hledáme na konkrétní role. Je to pro nás mnohem jednodušší, než hledat místa po přesný počet lidí, protože pak vždycky někoho zklameme. Takhle máme těch pár volných postav na manévrování. Když pak všem přihlášeným hráčům vybereme roli, zveřejníme, které konkrétní postavy chybí a na ty už se lidi hlásí přímo.

Dáváme kámošům lepší role?

Na našich hrách nejsou lepší a horší role. Ale kdyby byly, jasně, že je dáme kámošům, pro koho si myslíte, že ty hry děláme? Ale našim kámošem se můžete stát i vy, takže možnosti tu jsou.
Lidem, kteří jedou na hru třeba počtvrté, už nemůžeme dát úplně cokoli, protože znají většinu zápletek skoro zpaměti. Takže když chtějí konkrétní roli, tak jim ji rádi dáme, pakliže v ní není nějaký pro toho hráče nebezpečný trigger.

Je lepší, když naklikám, že je mi všechno jedno, nebo radši když tam naklikám extrémy?

Víte co, jestli chcete konkrétní roli, napište nám to, někdy to vyjde, jindy ne. Ale aspoň víme, co vás na tý hře zajímá a baví. Když jste prvohráči nebo ještě naše hry neznáte, je lepší klikat podle toho, co si myslíte, že vás bude bavit.

Co když pak dostanu nějakou roli, která vůbec nevypadá jako to, co jsem chtěl hrát?

Zkuste nám věřit. Z medailonků dost často nejde poznat, jaké budou zápletky té postavy, protože většina jejich hry je tajná, skrytá, nebo se ukáže až během hry. A přece nechcete přijít o překvapení!

Co když mi až pozdě dojde, že je v tý roli trigger, který nemůžu hrát?

Tohle se může stát i nám, že na nějaký trigger zapomeneme. Hned nám napište, zkusíme to vyřešit – buď tak, že si řekneme, že zrovna tu nepříjemnou část můžete úplně vynechat nebo zkusíme vyměnit roli. Většinou se to dá řešit.

Jsou nějaké role, které typecastujete?

Ano. Hlavně na Albigenských hodně pečlivě vybíráme hráče pro hlavního inkvizitora a pro kata. Jsou to lidi, kteří musí mít velkou empatii, protože mají pozici moci nad většinou postav a musí ji užívat střídmě. Nesmí to být hráči, kteří rádi vyhrávají, to by mohlo být nebezpečné. Tohle jsou role, které slouží hře. Většinou si s adepty na inkvizitora a kata před finálním castingem telefonujeme a chceme je poznat osobně, pakliže je ještě neznáme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2 + 2 =