Stmelovací kurz

FILMOVÁ VÝCHOVA DVPP ZÁŽITKOVÉ VZDĚLÁVÁNÍ DVPP STMELOVACÍ KURZ

Stmelovací kurz je určený třeba pro první ročníky středních škol. Jeho rozsah může být od prodlouženého víkendu po cca týdenní kurz a může mít několik různých podob. Účastníci se na dobu kurzu promění v hrdiny příběhu a vstoupí do něj. Pro tenhle druh her už se obecně vžilo označení LARP.

Pro ty, co tu magickou zkratku neznají: LARP je hra, jejíž účastníci přijmou předem vytvořené role hrdinů v určitém příběhu (ten má svůj obrysový scénář) a tedy vstoupí do pocitů a jednání postavy žijící v určitém sociálním systému.

nabfb4aCo to znamená pro vás? Účastníci dostanou postavy v příběhu, přečtou si, co je jejich postava zač, jakou má minulost, přečtou si, jak je příběh rozehraný a co je cílem jednotlivých postav. A pak se změní ve svou postavu a ocitnou se v jiné realitě.

Hra na filmový štáb.

Je to vlastně takový specifický LARP. Účastníci se změní v členy filmového štábu. Od většiny her se tato ovšem liší tím, že během vlastní hry opravdu natočí krátký film, který se pak může promítat buď ve škole, nebo umíme zajistit projekce ve vám blízkém kině. Máme vyzkoušené s žáky ve věku cca 8. ročník ZŠ až po maturanty a víme, že v této věkové skupině to funguje neuvěřitelně dobře.

Námi realizované aktivity vždy spojují rozvíjení týmové spolupráce, schopnost společně překonávat překážky, schopnost týmu učit se – a současně nabízejí příležitost k jedinečným a stmelujícím zážitkům.

Další hry

Naše další hry, které uvádíme jak pro samotné hráče, tak je umíme využít pro stmelování týmů od teenagerů po dospělé, najdete na webu Cesty časem.

FILMOVÁ VÝCHOVA DVPP ZÁŽITKOVÉ VZDĚLÁVÁNÍ DVPP STMELOVACÍ KURZ