O nás

 


Gabriela Benešová 

Vystudovala hru na violoncello na Pražské konzervatoři, pak chvíli učila hudební a výtvarnou výchovu na několika školách. Nakonec ji ale život zavál do světa obchodu, kde se pohybuje dosud. Napsala několik povídek, které si můžete přečíst zde a pak knihu Vizitka. Baví ji mystika, osobnostní rozvoj, hudba a příběhy.

Různé články:
Blog iDnes >>    
Blog Lidovky >>


Tomáš Houška

Scénárista a režisér, vystudovaný pedagog a psycholog. Je spoluzakladatel gymnázia Mensa (původně se jmenovalo Osmileté gymnázium Buďánka), kde po založení působil několik let i jako učitel hlavně integrovaného předmětu dějepis-zeměpis-společenské vědy a ředitel. Potom řediteloval a učil dějepis na Lauderových školách v Praze. Byl školním psychologem, učil pedagogiku, učitelem psychologie a diplomatického protokolu, koučem či ministerským úředníkem, metodikem a supervizorem ve vzdělávávacích programech, prováděl výpravy po katarských hradech v předhůří Pyrenejí.
Napsal asi dvacet knížek, je mezi nimi i historický román Králův Havran z převelice temného období gótských válek a historická detektivka Zlatý křížek nebo Graffiti rules, mystická lehce postapo Liber vitae nebo historické drama Poslední velikonoce. Podle Graffiti rules později psal scénář filmu Gympl, sám zatím natočil filmy Labyrint a Maturita.

Různé články:

Blog iDnes >> 
Blog Lidovky >> 

Mojeskola.net >>
Sedmá vlna >>


Renata Bartončíková

Renata, ač vystudovaná právnička v ČR a UK, se ocitla světě historie, obchodu a projektového managementu. Po praxi v advokátních kancelářích skončila ve světě 13. a 14. století. Věnuje se living history nejen v Cesty časem, ale spolupracuje s řadou jiných projektů jako jsou například Hradecký dvůr královny Alžběty Richenzy a Družina urozeného pána Hynka Krušiny z Lichtenburka. Absolvovala hru na klavír, zpěv a příčnou flétnu. Ve středověku hraje na dechy a učí se na harfu. Jejím největším snem je vystudovat historii na Harvardu

Společně s dalšími spoluorgy a spoluautory, cizími postavami a dalšími pomocníky pro vás připravujeme hry, které najdete na webu Cesty časem:

Albigenští  1262

Akkon 1291

Krvavé časy 1313

Čistí 2262

Prométheové

A pak pár komorních her, jako např. Kvarteto  1980, Jednotka zvláštního nasazení, Svatováclavský sněm atd.