Osudové osmičky 1938-48

10 hráčů, 6 mužů, 4 ženy
Délka hry 5 hodin
Web: zatím jen zde
forma: „český jeep“, scriptovaná hra, simulace, symbolické rekvizity, skoky v prostoru a čase
Autoři:  Tomáš Houška, Gabriela Maud Benešová, Sindor Jan Lička
Jazyk: cs
Jak se přihlásit: Koukněte na náš Facebook, nebo nám napište buď přes FB nebo přes kontaktní formulář. Plánujeme jedno uvedení stihnout koncem června 2015, další v září. Hru vymýšlíme tak, že ji budete moci hrát i jako součást výuky na střední škole. Máte-li o takové uvedení u vás ve škole zájem, napište nám >>, najdeme datum a způsob .
Náročnost: Cesta je náročná na soustředění, emoce, prožitek. Povědomí o historickém kontextu výhodou.
Termín příští výpravy: Výprava zatím nemá vypsaný termín, dokonce zatím nebyla odzkoušena, příští termín tedy bude určen pro dobrodružné povahy betatesterů, kteří se nebudou bát odzkoušet zcela neprobádané destinace.

1938 a 1948. Dvě významná a tragická data v naší historii. Pojďte si je prožít a zkusit, jak byste na místě politických vůdců rozhodovali vy.

Výletníci se promění v politické elity Československa – nejdříve v osudový den 30.9.1938 a ve druhém dějství v časově zhuštěný týden 17.-25.2.1948. Přičemž leckteří z nich jsou z pohledu dějin epizodními rolemi v prvním dějství a jejich okamžik přijde v dějství druhém, jiní to mají obráceně.

Kromě z učebnic známých postav si ovšem zahrají i jejich manželky a některé další role, které pomůžou vnést do dění lidský a emotivní rozměr.