Prométheové

Prométheové, Expedice prométheus 2019
PROMÉTHEOVÉSVĚTPOSTAVYINFO PRO HRÁČEPLATBYGALERIE

18.-23.8.2019

Věková skupina
12-15
nad 15

Míst
12-15: 25
na 15: 65

Cena
12-15: 1490,-
nad 15: 2.900,-

Zaměření Sci-Fi
Přírodní vědy
odborný program

Prométheové jsou dlouhodobou hrou pro zájemce o přírodní vědy, její hlavní částí je týdenní expedice odehrávající se v srpnu. Celý projekt končí v říjnu prezentací výsledků na konferenci.

Hra a její zápletka

Dostali jste nabídku účastnit se mimořádně zajímavé vědecké expedice s neuvěřitelným rozpočtem a možnostmi vědecké práce, o jakých se vám doteď ani nesnilo. Kam?… totiž to není tak jisté. Expedice probíhá v přísně tajném režimu a zdá se, že pod patronací armády, která některé detailní informace stále tají – prý pro zajištění vaší bezpečnosti. K zamyšlení je, že součástí výpravy má být i menší oddíl speciálních jednotek. To samozřejmě vyvolává otázky. Ale společnost, která odborníky všeho druhu vybírá, zaručuje, že dostanete k prozkoumání materiál, který nikdo z kolegů ještě do rukou nedostal. Ať už se týká biologie, fyziky nebo chemie. Zdá se, že je to opravdu něco mimořádného. Že by věda našla Zemi podobnou planetu a zajistila tam cestu vědecké expedici? Nebo jde o něco jiného? Podrobnosti se prý dozví až ti, kdo podepíšou kontrakt a zavážou se k naprosté mlčenlivosti.

Příprava a výcvik začnou v dubnu, startovat na expedici se má 18.8. a 23.8. slibují návrat. A pak prý budete mít ještě dost času, abyste nasbírané vzorky a materiály jakéhokoli druhu mohli rozřídit a zpracovat. Na podzim se chystá velká vědecká konference, při níž budete moci výsledky své práce prezentovat.

Požadovaný věk účastníků nad 15 let. Výjimky je prý nutné řešit s vedením výpravy.

Projekt expedice Prométheus

Program má dvě roviny. V té jedné jde o sci-fi larp odehrávající se v překvapivém světě. Účastníci se změní v účastníky vědecké mise, která má odboré poslání, ale současně spoustu starostí se zajištěním vlastního přežití a herních zápletek. Samozřejmě přijdu na řadu některé zábavné sportovní aktivity. Akce je stylově umístěná do areálu bývalé vojenské základny, která atmosféru hry pomáhá navodit velmi snadno.

Druhá rovina je opravdu odborná. Jde o program zaměřený na přírodovědné obory Účastníci budou pod vedením odborných garantů provádět různé pokusy z fyziky, chemie, biologie.

Tahle část programu je dlouhodobější – budou se na ni před konáním tábora připravovat a naopak po skončení tábora budou výsledky práce vyhodnocovat a finále bude během popdzimní konference, na které budou jednolivé týmy prezentovat výsledky své práce a účastníci budou mítt příležitost se znovu setkat.

Celý odborný program je vymyšlený tak, aby šlo především o zábavu zpřístupňující vědu, a přírodovědné poznání brané jako inspirující aktivita.

Expedice proběhne 18.-23. srpna 2019 v prostředí Raketové základny v Bratronicích (skupina nad 15 let) a v Holoubkově a okolí (skupina 12-15 let).

Expedice startuje v neděli 18. 8. ráno a vrací se v pátek 23. 8. odpoledne.

Plná cena pro účastníky expedice je 2.900,- pro starší věkovou kategorii a 1.490,- pro mladší kategorii.

Přihláška

Dotazy na FB Cesty časem >>

Hra probíhá pro skupinu nad 15 let v areálu Raketové základny Bratronice, pro skupinu 12-15 v Holoubkově a okolí


Pro koho je?

 • První vymezení je věk. Náš projekt má dvě věkové kategorie, mladší 12-14 (budu mít exedici trochu jindy, jinde, a s přiměřeným programem) a starší – tj. 15+. Přičemž není to striktní, váháte-li dejte vědět a najdeme, která expedice ja ta správná.
 • Druhé vymezení je zájem o přírodní vědy. Celý projekt, jehož je expedice součástí, je o zajímavých aktivitách pro zájemce o přírodní vědy. Program expedice samozřejmě není jen odborný (a i odborná část bude mít herní zarámování a bude zábavná). Ale pro ty, které přírodní vědy nebaví, to není. Členové expedice budou dělat měření a experimenty z biologie, chemie, fyziky, budou sbírat materiály k pozdějšímu vyhodncení, jde o simulaci vědecké expedice.
 • Není omezení podle pohlaví. Projekt je otevřený i pro účastníky s různým zdravotím omezením – a to včetně terénní expedice. Nejste-li si v tomhle směru jistí, zeptejte se.

Co čekat?

Je to dlouhodobější projekt.

 • Od dubna do prázdnin bude probíhat příprava, komunikovat budeme online a účastníci postupně obsadí místa expertů v expedici. Půjde o zábavnou odbornou činnost a účast je bezplatná.
 • V létě proběhne expedice, účast na ní je částečně hrazená (účastníci platí přísěvek 2900,-, což je ve skutečnosti asi jedna čtvrtina nákladů, protože účastníci expedice budou mít k diszici odborné aranty z jednotlivých vědních oborů). To je týdenní pobyt, kde odborná činnost je zasazena do děje velkého příběhového larpu. V expedici je celkem 65 míst. Ale kdo se neúčastní vlastní expedice nevypadne z celého projektu, bude pracovat v zázemí exxpedice a s účastíky bude moci (nepovinně) komunikovat online.
 • Po skončení bude probíhat opět online komunikace a zpracování výsledků z expedice. Završením je závěrečná konference. Tahle etapa je opět bezplatná.

Účastníci expedice a postavy

Expedice bude herní, budou zde rozdělené role a herní postavy.

Prométheové jsou částečně skriptovaná hra, ale postavy mají poměrně velkou svobodu v rozhodování v klíčových momentech. Z velké části jde o herní sandbox.

Nemusí řešit, jak je to „správně“, protože žádné „správně“ neexistuje. Hra může dopadnout velmi různě, není to sled jasně daných kroků, ale není to ani sandbox, kde si postava dělá, co chce.  Postavy mají řadu věcí k řešení, řadu vztahů k odžití, ale mají i prostor pro vlastní „hraní si“, užívání si situace.  Prostě se přeneseme do prostředí exxpedice a tam se ocitneme v těle jedné z postav.

Cíl expedice je zatím přísně tajný.

Postavy

Pozice členů expedice budou teprve vyhlášeny.

Pro terénní expedici je připraveno 65 míst.

Přihlašování bude spuštěné 25.3. 2019

Přihláška Čistí 2262

Expedice proběhne 18.-23. srpna 2019 pro skupinu 12-15 let v Holoubkově a okolí, skupina nad 15 v prostředí Raketové základny v Bratronicích.

Expedice startuje v neděli 18. 8. ráno a vrací se v pátek 23. 8. odpoledne. Na expedici bude navazovat další dlouhodobější program.

Plná cena pro účastníky expedice je 2.900,- pro starší věkovou kategorii a 1.490,- pro mladší kategorii.

Co s sebou?

Nepotřebujete nic speciálního. Seznam doporučenného oblečení a věcí denní potřeby dostanou přihlášení účastníci na začátku prázdnin.

Vybavení na vědeckou práci bude pro členy expedice připravené.

Postavy, které budou mít zbraně, dostanou od nás zbraně. To znamená měkčené larpové chladné a nerfky jako střelné zbraně. Kdo si budete chtít vzít svoje, domluvíme se. A samozřejmě postavy, které budou mít speciální rekvizity, výstroj apod., to všechno dostanou.

Ubytování

Ubytování je v bývalých kasárnách – tedy tematicky odpovídající hře a atmosféře výpravy, ale rozhodně není pro zhýčkané. Chceme zprostředkovat spíš romantiku a atmosférický zážitek než luxusní zajištění, protože toho dnešní děti a mladí lidé podle nás mají dost.

Kuchyně

Kuchyně… ano, s expedicí poletí vynikající kuchaři. Na našich hrách si dáváme záležet na kvalitní a pestré kuchyni, považujeme ji za součást herního zážitku. Umíme vyjít vstříc některým omezením – například diabetes, bezlepková dieta, mléčná intolerance, umíme vyjít vstříc vegetariánům. Máte-li v tomto směru dotaz a pochybnost, neváhejte se ptát.

K dispozici je celkem 5 jídel denně, z toho dvě teplá (přidání není problém) a trvale dostupné něco na zakousnutí, dojezení se, stejně jako nápoje zajišťující pitný režim.

Doprava

Odjezd bude z Prahy, místo a čas upřesníme. Návrat bude na stejné místo.

Bude před expedicí nějaká schůzka?

Ano, bude jedno velké setkání všech účastníků projektu, kam jsou zváni i rodiče. Plánujeme ji a 11. 5. v Holoubkově. Místo a čas tohoto setkání bude ještě upřesněn, pravděpodobně to bude někdy v květnu. Všechny přihlášené budeme zvát a budeme se tam na vás těšit.

Co cena zahrnuje?

 • ubytování
 • kvalitní stravu
 • nabitý a dobrodružný herní program
 • odborný program zajišťovaný odborníky z jednotlivých vědních disciplín
 • dopravu z Prahy a do Prahy
 • množství fotek a videí
 • crosgrade slevu pro hraní jiné hry v bližší či vzdálenější budoucnosti (tato sleva je uvedena u každé hry individuálně).

Dotazy na FB Cesty časem >>

 

Proveďte platbu přímo na náš účet 434 00 434 / 5500.

Do zprávy pro příjemce napište „prometheové příjmení jméno“.

Co cena zahrnuje?

 • ubytování
 • kvalitní stravu
 • nabitý a dobrodružný herní program
 • odborný program zajišťovaný odborníky z jednotlivých vědních disciplín
 • dopravu z Prahy a do Prahy
 • množství fotek a videí
 • crosgrade slevu pro hraní jiné hry v bližší či vzdálenější budoucnosti (tato sleva je uvedena u každé hry individuálně).

Dotazy na FB Cesty časem >>

Možnosti stornování

Přihlášku je vždy možné srornovat, ale s blížícím se termínem hry roste stornopoplatek. Pokud na poslední chvíli zjistíte, že nemůžete jet, buď za sebe najděte náhradníka, nebo ho najdeme my. Pokud hráč stornuje svou účast, jeho roli samozřejmě obsadíme, ale čím blíž termínu hry to bude, budeme hru muset nabízet levněji. Proto si vyhrazujeme

 • storno poplatek měsíc před hrou (a později) je 50% ceny
 • storno poplatek posledních 14 dnů před hrou je 100% ceny

Máte-li dotazy nebo s něčím váháte, napište nám! >>

[/ su_tab]

Přihlašování bude spuštěné 11.3. 2019
Přihláška

 

galerie

Během expedice vznikne spousta fotek a pěkná videa. Budou všechny k dispozi. Zatím pro trochu atmosféry video ze hry Čistí.