Albigenští – praktické info

praktické infromace pro hráče

ALBIGENŠTÍ

SVĚT

VÍRA

POSTAVY

PRAKTICKÉ

PŘIHLÁŠKY

PLATBY

GALERIE

Praktické informace listopad 2019

Proveďte platbu přímo na náš účet 225 080 275 / 0600.
Pro mezinárodní platby: IBAN CZ59 0600 0000 0002 2508 0275, BIC / Swift AGBACZPP, GE Moneta bank

Podrobné info o placení najdete v odkazu Platby.

Termíny

8.- 10. 11. 2019 Krvavé časy (pátek ráno – neděle, ideální příjezd ve čtvrtek večer, odjezd možný i v sobotu večer/v noci)

15. – 17. 11. 2019 Albigenští (pátek ráno – neděle, ideální příjezd ve čtvrtek večer, odjezd možný i v sobotu večer/v noci)

+ krátké postavy přijíždějí  v pátek odpoledne, do hry vstupují v pátek večer

Vše potřebné lze stahnout zde, zatím jde ale o dokumenty k podzimním běhům 2018, upravené budou počátkem roku 2019:

Praktické informace o příjezdu, odjezdu, co si brát s sebou etd.

albi2019-praktické-info.pdf


PRAKTICKÉ INFORMACE

Hrát se bude 15.-16.3.2019 (příjezd ideálně už ve čtvrtek 14.3. večer a odjezd v neděli 17.3. dopoledne) na státním hradě Lipnice nad Sázavou. Jelikož se na hře bude podávat v mírné míře alkohol, je hra přístupná pouze pro hráče nad 18 let. Děkujeme za pochopení.
Hrad Lipnice nad Sázavou bohužel není bezbariérový a během hry hráči v areálu hradu nachodí přibližně 10km denně. Takže určitá fyzická způsobilost je nutná.
Hra je vhodná pro těhotné, jen prosím zvažte svou účast po 36. týdnu a při rizikovém těhotenství.
Vytiskněte si postavu a jestli chcete i něco z tohoto dokumentu (nebo dalších dokumentů, které jsme vám nasdíleli), vezměte si ji s sebou. Nebudeme schopni toto zařídit na místě.

TABÁK

Tabák v době hry ještě Evropa neznala, dokonce ani ve vodních dýmkách. Hra je nekuřácká. Ale protože víme, že někteří by s tím mohli mít zásadní problém, ve hře bude jedno místo – KONÍRNA – kde bude kouření a další drobné vypadnutí z role povolené.

DOSTANETE NAJÍST A NAPÍT

Počítejte s tím, že začínáme ve čtvrtek lehkou večeří, v pátek a sobotu bude snídaně a dvě teplá jídla, a končíme snídaní v neděli. Budeme se snažit myslet na vaše specifické potřeby – bezlepková dieta, mléčná intolerance a tak dále.

Budete-li mít nějaké speciální potřeby (např. zdravotní), dejte nám prosím, předem vědět. Jste-li zvyklí na pět jídel denně, vezměte si dle vlastního uvážení nějakou sváčinu s sebou. I když po minulých uvedeních jsme pořídili víc chleba se škvarkama ke svačinám, radši buďte soběstační.

Vemte si s sebou nádoby na pití, misku na jídlo (většina jídel je polévkového typu), lžíci, vidličku, nůž. Samozřejmě raději kovové nebo dřevěné než plastové a budou-li vypadat dobově aspoň podle vašeho mínění, bude to hezký bonus.

SPANÍ

Hrát a bydlet budeme na státním hradě Lipnice nad Sázavou. Bude tam ZIMA! Na spaní pro vás máme připravená provizorní lůžka: desky z měkké mechovky (Mirelon). Je to podobný materiál jako třeba karimatka, jen je 3 cm silná a velká 50 x 200cm, (takže trošku větší a o hodně teplejší, měkčí a pohodlnější než karimatka). 

Proti prvním běhům Albigenských spí jen v prvním patře jen lidé, kteří mají vlastní dobové vybavení. Všichni ostatní spí ve vytopené místnosti ve druhém patře. Doporučujeme vzít si špunty do uší.

Na posledním běhu bylo lidem, co spali ve společné vytopené místnosti, skoro horko. Vemte si ale na spaní stejně raději spacáky do zimy, vlněné deky, ovce, elektrické dečky, tlusté ponožky a na hraní klidně dvoje moderní poctivé boty. Zimomřivější z vás ale stejně určitě ocení spacák i deku a ovce a všechno další. Přeci jen, je to kamenné stavení.

Můžete si vzít i vlastní středověký nábytek, i  cokoli dalšího dobového – hra bude hezčí.

HYGIENA

Na hradě jsou dva a dva splachovací záchody a tekoucí (studená) voda. Počítejte s tím, že úplný luxus to nebude, ale základní hygienu tam zvládnete. 

KOSTÝM

Brýle a boty mějte moderní. Boty si prosím ale vezměte alespoň kožené a teplé, klidně dvoje. Ne tenisky. Kanady, pohorky, kozačky, moderní zimní boty, sněhule ano. Teplých vrstev pod kostým si vezměte několik. Dva svetry, funkční prádlo, péřovou vestu, šálu, ledvinový pás, kožené nebo pletené rukavice, dámám se pod plachetky vejde i čepice. Kostýmy jsou objemově trochu naddimenzované. A věřte, že během hraní všechny tyto vrstvy oceníte. Na hradě se není kde ohřát. Jediná dobře vytopená místnost je ta na spaní.

Pro pány, prosím vemte si s sebou ideálně jednobarevné tepláky a pod ně ještě teplé jégrovo prádlo nebo moiru. Má-li vaše postava dostat krátkou suknici, tepláky se dají nejsnáz ovinout ovinkami. 

Bude-li vám během hry zima, nejdřív si přidejte teplou vrstvu pod kostým, teprve pak jděte za námi pro další vrstvu kostýmu.

Pokud si chcete ušít vlastní kostým, nejlépe po poradě s Lucrézií  https://www.facebook.com/svadlenalucrezie/

Inspirace ke kostýmům: Ke stažení nějaké střihy a schémata. Inspirovat se můžete ve fotkách z minulých běhů anebo ve FB galerii Oblečení, kam jsme dali různé dobové ilustrace, obrazy, sochy a obecně obrázky, které vám mohou pomoci. Existuje řada knížek o historii odívání, v knihovnách určitě dostihnete třeba Dějiny Odívání – Středověk od Ludmily Kybalové.

K naší době (cca 2. půlka 13. století, s mírnou tolerancí přelom 13./14. stol). je tam asi 25-30 stránek.

Pro Albigenské a Krvavé časy lze použít stejné kostýmy!

ČASOVÝ ROZVRH HRY

Čtvrtek 14.3. 2019

Příjezd hráčů kdykoli od 12:00 do 24:00.

Budete-li nám chtít pomoct s přípravou (úklid expozice, nošení stolů a lavic, třídění oblečení), budeme rádi. A samozřejmě budeme vydávat kostýmy, rekvizity, budete si zabydlovat hrad.

Odpoledne a večer bude bonusový program. Večer cca od 20:00-23:00 bude čas na aranžované fotky a krátké skriptované video skeče. Bude čas a prostor si je nasvítit,  udělat varianty, vzít i protipohledu atd. – což ve hře nikdy nejde. Je to nepovinné, ale kdo přijede ve čtvrtek, bude mít krásné záběry.

20:00 lehká večeře (polévka, chleba)

Dobrovolný večerní program: zpívání v kapli, taneční seminář, šerm, a seminář hlavně pro prvohráče – o tom, jak si hru nejlíp užít, základní mechaniky (ty sice ještě zopakujeme, ale v pátek už jen velmi krátce), co dělat v různých situacích.

A souběžně předávání kostýmů (maximálně do 22:00, další až v pátek ráno), pokec, spánek

[Šířka su_gmap = „100%“ height = „400“ reagující = „ano“ adresa = „Hrad Lipnice nad Sázavou, Lipnice nad Sázavou“ class = „“]

Pátek

V 8:00 musí být všichni na hradě ubytovaní a v 9:00 v kostýmech. Klidně přijeďte až ráno, ale v 9:00 musíte být hotoví na předherní aktivity.

8:00 – 9:00 snídaně
9:00 začátek předherních seminářů – úvod do postavy
12:30 oběd
12:30 – 14:30 předherní scény
14:30 – 15:00 rituální průchod do hry
15:00 hra
01:00 spánek (po 01:00 vyhlašujeme noční klid, ale nevypadáváme z rolí)

sobota

9:00 – 10:00 snídaně
cca 20:00 rituální odchod ze hry, konec
20:00 Debrífing, slavnostní poherní večeře, párty!
Na hře bude funkční hospoda, kde můžete zakoupit alkoholické i nealkoholické nápoje. Prosím mějte hotovost, neumíme přijímat platební karty.

Neděle

9:00 snídaně, úklid, odjezd
Velmi oceníme vaši pomoc s úklidem hradu, třídění kostýmů a balení. Předem děkujeme za pomoc!

ZBRANĚ

Na našich hrách používáme výhradně měkčené larpové zbraně a pokud má být vaše postava ozbrojena, budeme pro vás mít její výzbroj. (Všechny zbraně, se kterými budete hrát, si můžete i koupit). Budete-li chtít vzít si svojí měkčenou zbraň (meč, dýka…) odpovídající postavě a době, můžete, ale není to potřeba. Všechno, co potřeba bude, pro vás budeme mít.

Máme obchod s vlastními larpovými zbraněmi. Kterékoli z nich si tedy můžete nejen půjčit, ale také koupit v eShopu.

Pokud jde o zbroj, kroužkovky, helmy atd., něco míváme, ale – jednak naše hry nejsou primárně bojové a žádná z postav nemusí být ve zbroji – nespoléhejte na nás. Pokud byste měli postavu, u které byste sami fakt chtěli hrát ve zbroji nebo její části a dávalo to smysl (v Albigenských dávají smysl vojáci nebo templáři – ale není to nutné), sežeňte si vlastní.

SUVENÝRY

Na našem eshopu http://cestycasem.cz/eshop/ najdete různé dárkové předměty spojené se hrou. Třeba trička, šátky, něco na sebe, nějaké šperky s motivem hry, naše knížky které tu a tam s larpem souvisí apod.

Trička jsou výšivkou, ne potiskem. Můžete ho mít i v jiné barvě než černé, stačí když nám předem napíšete, že ho chcete, velikost a barvu a necháme vám ho vyšít (cena je u všech triček stejná bez ohledu na barvu a velikost).

Postupně se jejich nabídka rozšíří a budete si je moci všechny prohlédnout, objednat a některé případně i koupit přímo na místě před hrou nebo po hře. Jen se může stát, že na místě nebudeme mít všechny hned k mání v dostatečném množství.

Jedna z těchto libůstek by se vám mohla líbit přímo při hře: Kožený desky se sešitem. Jsou k dispozici ve dvou velikostech A6 a A5 v ceně 600,- a 800,- Kříž na deskách je typický  symbol Languedoku. Do desek po návratu do 21. stol. můžete vložit diáře, zápisníky apod. Můžete je ale využít přímo pro hru a nosit v nich třeba dokumenty ke hře. 

 

Přihláška

Albigenští Praktické informace a FAQ