Čistí – Design hry

čistí 2262 Svět v roce 2262 informace pro hráče - placení, termíny, faq

Čistí jsou dramatický obsahový larp se skriptovanými rolemi.

Cesta je otevřená pro skupinu 50 poutníků časem (muži a ženy cca půl na půl, řada postav je unisex), 2 až 10 poutníků se může přidat ve vedlejších rolích.

Odehrává se v postapokalyptické budoucnosti a má mnoho společných rysů se středověkými Albigenskými. Hra bude emotivní, temná a intenzívní. Bude hlavně o vyjednávání, vztazích, pátrání, přežití v nesvobodném světě. Ale také se bude občas střílet nerfkama a budou tu i dramatické, temné akční noční scény.

Původně jsme ji začali tvořit jako adaptaci Albigenských do jiného prostředí, vznikla hra, která je pro většinu postav nová. Fungují tu odlišné motivace – někdy naprosto opačné – a hra v mnoha směrech bude mít úplně jinou dynamiku, nová společenská pravidla, leckteré mechaniky. Jsme v jiném světě a i když s tím středověkým má leccos společného a na první pohled bude řada věcí působit podobně, změny jsou velké.

Dramatický výpravný atmosférický larp

Hra je zaměřená na prožitek,  nějaké akce tu na hráče čekají (trošku víc než v původních Albigenských), ale nebude to nijak fyzicky náročné – celá hra proběhne v areálu základny, která nám představuje městečko Killan. Velkou roli hraje konverzace, pletichaření, domlouvání, imerzní momenty, tu a tam nějaká akce.

Bojování i nějaké násilí proběhne, ale pro milovníky válčení to není ta pravá bojová hra.  Hra Čistí je nejvíc pro milovníky postapo světa s trochou mystiky.

CéPéčka občas do hry přinášejí nové informace a gradaci, a tím pomáhají postavy posouvat. Nejde o konflikt postavy versus cépéčka, ale hlavně o konflikty, které si postavy musí vyřídit mezi sebou, cépéčka to jen tu a tam akcelerují, přiostřují, dělají hutnější. Některé postavy tu mají až detektivní příběh, ale všechny si přičichnou k tajemnu, strachu, lidskosti i nelidskosti. Každá postava má své sny, své motivace a kráčí za dosažením nějakého svého osobního cíle. Aby uspěla, musí vyřešit různé věci s jinými postavami. Některým postavám přitom jde o život.

Každá postava má hru samozřejmě trochu jinou a takovýhle graf vám vypoví něco o hře jednotlivých postav, některé mají hodně romantiky, některé žádnou, mají různou míru akce nebo imerze, některé jsou trochu blíž sandboxu, zejména neskriptované postavy. Kdybychom měli stručně obecně pospsat celou hru, vypadala by asi takhle.

Čistí jsou skriptovaná hra, ale postavy mají poměrně velkou svobodu v rozhodování v klíčových momentech. Nemusí řešit, jak je to „správně“, protože žádné „správně“ neexistuje. Hra může dopadnout velmi různě, není to sled jasně daných kroků, ale není to ani sandbox, kde si postava dělá, co chce.  Postavy mají řadu věcí k řešení, řadu vztahů k odžití, ale mají i prostor pro vlastní „hraní si“, užívání si situace.  Prostě se přeneseme do jedné vize roku 2262 a tam se ocitneme v těle jedné z postav.

Čistí rozhodně nejsou dřevárenská bitva! Bude to spíš psychothriller odehrávající se v postapo kulisách.Přihláška Čistí 2262

Čistí 2262

čistí 2262 Svět v roce 2262 informace pro hráče - placení, termíny, faq