Prométheové

PROMÉTHEOVÉSVĚTPOSTAVYINFO PRO HRÁČEPLATBYGALERIE

Prométheové jsou kombinace dramatického larpu ze sci-fi / postapo prostředí, pětidenního letního tábora a pro zájemce volitelně dlouhodobějšího odborného programu zaměřeného na přírdní vědy. Je určený účastníkům nad 14 let

Hra a její zápletka

Dostali jste nabídku účastnit se mimořádně zajímavé vědecké expedice s famózním rozpočtem a možnostmi vědecké práce, o jakých se vám doteď ani nesnilo. Kam?… totiž to není tak jisté. Expedice probíhá v přísně tajném režimu a zdá se, že pod patronací armády, která některé detailní informace stále tají – prý pro zajištění vaší bezpečnosti. K zamyšlení je, že součástí výpravy má být i menší oddíl speciálních jednotek. To samozřejmě vyvolává otázky. Ale společnost, která odborníky všeho druhu vybírá, zaručuje, že dostanete k prozkoumání materiál, který nikdo z kolegů ještě do rukou nedostal. Ať už se týká biologie, fyziky nebo chemie. Zdá se, že je to opravdu něco mimořádného. Že by věda našla Zemi podobnou planetu a zajistila tam cestu vědecké expedici? Nebo jde o něco jiného? Podrobnosti se prý dozví až ti, kdo podepíšou kontrakt a zavážou se k naprosté mlčenlivosti.

Příprava a výcvik začnou v dubnu, startovat na expedici se má 18.8. a 23.8. slibují návrat. A pak prý budete mít ještě dost času, abyste nasbírané vzorky a materiály jakéhokoli druhu mohli rozřídit a zpracovat. Na podzim se chystá velká vědecká konference, při níž budete moci výsledky své práce prezentovat.

Požadovaný věk účastníků nad 14 let. Výjimky je prý nutné řešit s vedením výpravy.

Expedice Prométheus

Expedice Prométheus pro skupiu hráčů nad 14 let je kombinace dramatického larpu ze sci-fi / postapo prostředí, pětidenního letního tábora a pro zájemce volitelně dlouhodobějšího odborného programu zaměřeného na přírdní vědy. Je určený účastníkům nad 14 let (o výjimkách lze debatovat, napište nám, nejlépe přes fb stránku https://www.facebook.com/CestyCasem/ nebo přes form na https://cestycasem.cz/kontakty/.

Přihláška

Hra na vědeckou expedici

Jde o sci-fi larp odehrávající se v překvapivém světě. Účastníci se změní v účastníky vědecké mise, která má odboré poslání, ale současně spoustu starostí se zajištěním vlastního přežití a herních zápletek. Samozřejmě přijdu na řadu některé zábavné sportovní aktivity. Akce je stylově umístěná do areálu bývalé vojenské základny, která atmosféru hry pomáhá navodit velmi snadno.

Během hry se budou řešit opravdu odborné věci. Sbírat, třídit a vyhodnocovat data. Jde o program zaměřený na přírodovědné obory. Účastníci budou pod vedením odborných garantů provádět různé pokusy z fyziky, chemie, biologie. To všechno v rámci hry.

Tahle část programu bude mít dlouhodobější pro ty, kdo bude chtít,  dlouhodobější přesah – budou se na ni před konáním tábora moci připravovat, a naopak po skončení tábora budou výsledky práce vyhodnocovat. Finále bude během popdzimní konference, na které budou jednolivé týmy prezentovat výsledky své práce a účastníci budou mít příležitost se znovu setkat.

Celý odborný program je vymyšlený tak, aby šlo především o zábavu zpřístupňující vědu, a přírodovědné poznání brané jako inspirující aktivita.

Co nás na expedici čeká?

Zábava! Čtyřdenní dramtický dobrodružný larp.

Boj o přežití! Nerfky. Měkčené zbraně.

Fascinující lokalita.

Vědecké úkoly – některé postavy jich budou mít víc, jié míň, podle toho jak si vyberou postavu.

Setkání s novými kamarády, se kterými budete mít leccos společné a skoro jistě zůstanete v kontaktu i po skončení expedice.

Poznáte spoustu nových věcí a světy, o kterých jste možná netušili, že existují!

Důležité praktické informace

Expedice proběhne 18.-23. srpna 2019 v prostředí Raketové základny v Bratronicích (skupina nad 14 let).

Expedice startuje v neděli 18. 8. ráno a vrací se v pátek 23. 8. odpoledne.

Plná cena pro účastníky expedice je 2.490,-


Pro koho je?

Pro všechny zvídavé. Samozřejmě pro nerdy, milovníky sci-fi nebo postapa zvlášť. Není omezení podle pohlaví. Projekt je otevřený i pro účastníky s různým zdravotím omezením – a to včetně terénní expedice. Nejste-li si v tomhle směru jistí, zeptejte se.


Co čekat?

 • Letní camp s nabitým programem
 • Po skončení bude probíhat nezávazná komunikace a zpracování výsledků z expedice. Završením je závěrečná konference.
 • Není nutné podílet se na všech aktivitách, někdo možná bude spokojen jen s vlastním táorem a na dalších aktivitách se nebude podílet (a naopak). Někdo se bude chtít podílet jen externě online, někoho na tom bude bavit jen tábor, někdo bude chtít všechno. Všechny možnosti jsou otevřené.

Účastníci expedice a postavy

Expedice bude herní, budou zde rozdělené role a herní postavy.

Prométheové jsou částečně skriptovaná hra, ale postavy mají poměrně velkou svobodu v rozhodování v klíčových momentech.

Nemusí řešit, jak je to „správně“, protože žádné „správně“ neexistuje. Hra může dopadnout velmi různě, není to sled jasně daných kroků, ale není to ani sandbox, kde si postava dělá, co chce.  Postavy mají řadu věcí k řešení, řadu vztahů k odžití, ale mají i prostor pro vlastní „hraní si“, užívání si situace.  Prostě se přeneseme do prostředí exxpedice a tam se ocitneme v těle jedné z postav.

Cíl expedice je zatím přísně tajný.

Ale jisté je, že půjde o nebezpečé prostředí, kde neplatí jistoty našeho světa. Budou se řešit dramatické situace, ke zdaru výpravy bude potřeba mnoho umu, znalostí, odhodlání a odvahy. Dá se tušit že míříme někam, kam vás žádná cestovní kancelář vzít neumí.

Postavy

Pozice členů expedice budou teprve vyhlášeny.

Pro terénní expedici je připraveno  65 míst pro účastníky nad 14 let. Uplatní se i účastníci projektu, kteří nepoletí na terénní expedici, ale budou solupracovat v letovém středisku a pomohou výzumníkům s tříděním a zpracováím dat.

Expedice proběhne 18.-23. srpna 2019 v prostředí Raketové základny v Bratronicích.
Expedice startuje v neděli 18. 8. ráno odjezdem z Hradčnské a vrací se v pátek 23. 8. odpoledne.

Plná cena pro účastníky expedice je 2.490,-

Dotazy na info@prometheove.cz nebo FB  Cesty časem >> 


Pro koho je?

 • Epedice má dvě věkové kategorie, mladší 12-14 (budou mít exedici souběžně, ale na jiém místě a s přiměřeným programem) a starší – tj. 14+. Přičemž není to striktní, váháte-li dejte vědět a najdeme, která expedice ja ta správná.
 • Dál nás spojuje zájem o přírodní vědy. Celý projekt, jehož je expedice součástí, je o zajímavých aktivitách pro zájemce o přírodní vědy. Program expedice samozřejmě není jen odborný (a i odborná část bude mít herní zarámování a bude zábavná). Ale pro ty, které přírodní vědy nebaví, to není. Členové expedice budou dělat měření a experimenty z biologie, chemie, fyziky, budou sbírat materiály k pozdějšímu vyhodncení, jde o simulaci vědecké expedice.
 • Není omezení podle pohlaví. Projekt je otevřený i pro účastníky s různým zdravotím omezením – a to včetně terénní expedice. Nejste-li si v tomhle směru jistí, zeptejte se.

Co čekat?

 • V létě proběhne expedice, účast na ní je částečně hrazená (účastníci platí přísěvek 2.490,-, což je ve skutečnosti asi jedna čtvrtina nákladů, protože účastníci expedice budou mít k dispozici odborné aranty z jednotlivých vědních oborů). To je pětidenní pobyt, kde odborná činnost je zasazena do děje velkého příběhového larpu. V expedici je celkem 65 míst. Ale kdo se neúčastní vlastní expedice nevypadne z celého projektu, bude pracovat v zázemí exxpedice a s účastíky bude moci (nepovinně) komunikovat online.
 • Po skončení bude probíhat opět online komunikace a zpracování výsledků z expedice. Završením je závěrečná konference.
 • Není nutné podílet se na všech aktivitách, někdo možná bude spokojen jen s vlastním táorem a na dalších aktivitách se nebude podílet (a naopak). Někdo se bude chtít podílet jen externě online, někoho na tom bude bavit jen tábor, někdo bude chtít všechno. Všechny možnosti jsou otevřené.

Program garantuje Česká pedagogická komora,

Expedice proběhne 18.-23. srpna 2019 v prostředí Raketové základny v Bratronicích.

Expedice startuje v neděli 18. 8. ráno a vrací se v pátek 23. 8. odpoledne. Na expedici bude navazovat další volitelný dlouhodobější program.

Cena pro účastníky expedice je 2.490,-

Co s sebou?

Nepotřebujete nic speciálního. Seznam doporučenného oblečení a věcí denní potřeby dostanou přihlášení účastníci na začátku prázdnin.

Vybavení na vědeckou práci bude pro členy expedice připravené.

Postavy, které budou mít zbraně, dostanou od nás zbraně. To znamená měkčené larpové chladné a nerfky jako střelné zbraně. Kdo si budete chtít vzít svoje, domluvíme se. A samozřejmě postavy, které budou mít speciální rekvizity, výstroj apod., to všechno dostanou.

Ubytování

Ubytování je v bývalých kasárnách – tedy tematicky odpovídající hře a atmosféře výpravy, ale rozhodně není pro zhýčkané. Chceme zprostředkovat spíš romantiku a atmosférický zážitek než luxusní zajištění, protože toho dnešní děti a mladí lidé podle nás mají dost.

Kuchyně

Kuchyně… ano, s expedicí poletí vynikající kuchaři. Na našich hrách si dáváme záležet na kvalitní a pestré kuchyni, považujeme ji za součást herního zážitku. Umíme vyjít vstříc některým omezením – například diabetes, bezlepková dieta, mléčná intolerance, umíme vyjít vstříc vegetariánům. Máte-li v tomto směru dotaz a pochybnost, neváhejte se ptát.

K dispozici je celkem 5 jídel denně, z toho dvě teplá (přidání není problém) a trvale dostupné něco na zakousnutí, dojezení se, stejně jako nápoje zajišťující pitný režim.

Doprava

Odjezd bude z Prahy, místo a čas upřesníme. Návrat bude na stejné místo.

Co cena zahrnuje?

 • ubytování
 • kvalitní stravu
 • nabitý a dobrodružný herní program
 • odborný program zajišťovaný odborníky z jednotlivých vědních disciplín
 • dopravu z Prahy a do Prahy
 • množství fotek a videí
 • crosgrade slevu pro hraní jiné hry v bližší či vzdálenější budoucnosti (tato sleva je uvedena u každé hry individuálně).

Jak si přesně představit zaměření na přírodní vědy?

Je potřeba mít nějaké znalosti, školní výsledky apod?

Je potřeba mít chuť dělat experimenty, věnovat se soustředěné aktivitě, poznávat nové věci. Znalosti jsou bonus, ale naše experimenty se nebudou krýt s obsahem školní výuky. Expedici si může užít i ten, pro koho to bude možnost věnovat se do hloubky věcem, ke kterým už má vztah, tak ti, pro které to bude možná ochutnávka – a něktré přesvědčí, že věda může být zábavná. Anebo ne – užijí si zajímavý čtyřdenní larp v postapo prostředí. Na obě skupiny myslíme.

Jakou to bude mít formu? Půjde o nějakou výuku?

Vůbec ne! Půjde o hru. A v rámci hry bude potřeba sebrat a zpracovat různé vzorky, utřídit je, vyvodit z nich nějaké závěry. Odborné vědecké aktivity jsou součástí hry. Někteří se budou věnovat tomu, jak se vypořádat s různými zraněními, orientovat se v mezihvězdné navigaci atd. Ale to vše je součást hry.

Co když v průběhu tábora zjistím, že mě některé věci zase tak moc nebaví?

To se může stát. (I když doufáme, že to, co budeme dělat, bude dost záavné). Ale nebude to žádné neštěstí. Účastníci expedice budou mít spoustu práce a úkolů. Některé budou  odborné, jiné hodně herní. Bude na jednotlivých týmech, jak si je rozdělí a jak si jednotliví účastníci seskládají program. Každý si z abídky vybere to co ho baví, co mu půjde a čím přispěje ke zdaru celé expedice. Kromě vyloženě vědeckých účastníků expedice bude potřeba posádka, palubní lékař, ochranka a průběh přinese různá překvapení.

Dotazy na info@prometheove.cz nebo FB  Cesty časem >> 

Přihláška

Cena za akci je 2.490,- za účastníka

Proveďte platbu přímo na náš účet 220 102 5844 / 2010.

Pro mezinárodní platby: IBAN: CZ5320100000002201025844     BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

Do zprávy pro příjemce napište „prometheové příjmení jméno“.

Co cena zahrnuje?

 • ubytování
 • kvalitní stravu
 • nabitý a dobrodružný herní program
 • odborný vzdělávací program zajišťovaný odborníky z jednotlivých vědních disciplín
 • dopravu z Prahy a do Prahy
 • množství fotek a videí
 • výstup z pokusů předaný vyučujícím fyziky, chemie, biologie, případně setkání a poradenství organizátorů s pedagogy zaměřenou např. na další práci s týmem žáků
 • crosgrade slevu pro hraní jiné hry v bližší či vzdálenější budoucnosti (tato sleva je uvedena u každé hry individuálně).

Dotazy na info@prometheove.cz nebo FB  Cesty časem >> 

Možnosti stornování

Přihlášku je vždy možné srornovat, ale s blížícím se termínem hry roste stornopoplatek. Pokud na poslední chvíli zjistíte, že nemůžete jet, buď za sebe najděte náhradníka, nebo ho najdeme my. Pokud hráč stornuje svou účast, jeho roli samozřejmě obsadíme, ale čím blíž termínu hry to bude, budeme hru muset nabízet levněji. Proto si vyhrazujeme

 • storno poplatek měsíc před hrou (a později) je 50% ceny
 • storno poplatek posledních 14 dnů před hrou je 100% ceny

Máte-li dotazy nebo s něčím váháte, napište nám na info@prometheove.cz nebo FB  Cesty časem >> 

[/ su_tab]

Přihláška

 

galerie

Během expedice vznikne spousta fotek a pěkná videa. Budou všechny k dispozi. Zatím pro trochu atmosféry video ze hry Čistí.