Bitva pěti armád a výzbroj pro bojovníky

bitva pěti armád, měkčené zbraně pro larp

Bitva pěti armád se blíží a proto jsme dali dohromady setík zbraní pro všechny strany, které se jí účastní.

Pár slov k tomu, co znamená to značení pod čepelí zbraně, a co od nich můžete čekat. Zbraně jsou z měkké polyuretanové pěny, výjimka josu zbraně skřetů, ty jsou z pěny zvané EVA. Mají certifikát bezpečnosti. Všechny mají uvnitř laminátové jádro a tělo z měkčeného polyuretanu s houževnatým povrchem. Liší se tvarově a tuhostí těla – a s tím souvisejícím designem.

Narsil - Pán prstenů - měkčený meč pro larp„A“ jsou dostatečně robustní a odolné. Na pocit v ruce nejlépe vyhovují zkušeným šermířům, jsou nejodolnější. Rubem je, že na tvaru přiznávají, že jde o měkčenou zbraň. Jsou pro zkušené bojovníky, kterým záleží hlavně na komfortu boje, design je na druhém místě. Jsou hodně podobné a vlastnostmi srovnatelné např. s Calimacilem. Sem patří Narsil, Glamdring, Rytíř, Viking, Žoldnéř. Všechny máme na skladě a můžete je mít okamžitě.

„B“ jsou stejné konstrukce, stejného materiálu a jsou stejně odolné. I když jsme zezačátku měli trochu strach, že budou mít zranitelnou špičku, zatím po pár větších akcích nemají žádný problém. Tvarově trochu víc připomínají reálné zbraně. Čepel není tak mohutná jako u „A“. Na fotce je často neodlišíte od železa – třeba sekeru Ragnar už několik hráčů bralo do ruky s přesvědčením, že je železná a pak byli překvapení. Proti těm „áčkovým“ jsou maličko měkčí a pružnější. Zkušení šermíři to vnímají a nemusí to pro ně být to pravé, i když rozdíl není velký. V ostatních vlastnostech jsou stejné jako čepele „A“. Obojí jsou velmi kvalitní, tuhé a přitom bezpečné zbraně pro larp nebo larpové bitvy. Sem patří meč Sedethul, Herugrin, sekera Ragnar a Dýka. Sekeru Ragnar a Dýku máme a můžete je mít hned, meče Sedethul a Herugrin momentálně jen na objednávku a dodání počítejte raději cca 4 týdny.

Čepele „C“ jsou nejhezčí, nejvěrohodnější, ale současně nejlehčí a nejzranitelnější. Mají stejnou konstrukci, ale citelně tenčí jádro. Vlastní tělo je naopak z maličko tvrdší gumy. I ty jsou bezpečné (i když jejich špička je na rozdíl od „A“ a „B“ opravdu poměrně špičatá), ale není to volba pro zkušeného šermíře, protože zbraň je lehoučká a snadno ohebná. Nemají také tak trvanlivé barvy, takže, když jsme jim dali trochu do těla, na řadě míst na čepeli prosvítala barva polyuretanu uvnitř. Jsou dostatečně odolné, že mechanicky jsme je neosekali, ale problém s barvou tam při nějakém tom bojování vznikne (samozřejmě barvu je možné opravit přestříkáním). Jsou hlavně pro ty, co mají na prvním místě perfektní design a neplánují moc bojovat, spíš pro spanilé Elfky než pro udatné bijce. Ne že by s nimi bojovat nešlo, ale zbraň po boji už pak nebude tak hezká a navíc šermíř bude mít oprávněný pocit, že mu zbraň plave v ruce.

Dá se to částečně řešit vylepšením, které značíme jako C+. To plus znamená nalepené pásky z jemného šedého kevlaru, které čepel učiní odolnější a trochu tužší. Jádro se tím nevylepší, ale povrch bude odolnější – rubem samozřemě je, že i když je kevlar jemný, nablízko bude vidět jeho struktura. Na přání vám to uděláme v ceně, jen je třeba objednat včas. Sem patří meč Elf, Orkrist, Žihadlo, Scorpio, Orc Axe a Orc Doublehead Axe. Na skladě máme poslední Orkrist, vše ostatní je na objednání a dobu dodání počítejte raději 4 týdny.

Jestli vám v nabídce něco chybí, neváhejte napsat, podíváme se, co se s tím dá dělat.

I když to vypadá, že je dost času, ve skutečnosti ho zase tak moc není. Bitva pěti armád vás volá, proto neotálejte s objednáváním.