Albigenští a Krvavé časy jaro 2018

Pátý běh Albigenských už je beznadějně plný i s náhradníky. Všem hráčům jsme poslali předvýběry postav, náhradníci maí mail o možnosti, že nevyjde-li na ně místo „hlavní“ postavy, budou si moci zahrát postavu „vedlejší“ – viz http://albigensti.cz/pokladna/.  Pokud jste se hlásili a nedostali jste odpověď, dejte ná vědět, mail pro vás bloudí někde v trubkách.

Na Krvavých časech naopak nějaká místa stále jsou. Obojí bude nefalšovaný středověk! Hrad, kuchyně, zpívání v kostele, kostýmy, dramatické zápletky. Na Krvavých časech samé panské! a radinné zápletky, které nevymyslíš.

Krvavé časy nejsou hrou banálnější nebo mělčí, jen jsou hrou jinou. Dobro a zlo není tak snadno identifikovatelné a hráči ještě víc mají  protihráče v dalších hráčích a méně v systému (a cépéčkách, které ho v Albigenských reprezentují). Drama se častěji děje na úrovni složitých rodinných vztahů. Pokud jde o víru – proti Albigenským tu kromě postav, jimž na víře záleží, máme postavy, které víru pouze využívají anebo jim je úplně jedno. V Albigenských se hodně hraje o svobodě, víře a svobodě víry. V Krvavých časech se hodně hraje o víru v právo a spravedlnost proti které stojí čistokrevné sobectví a zvůle. Na obou stranách jsou přitom urození pánové i církevní hodnostáři. Poznat hranici mezi oběma stranami je obtížnější – je tekutější a méně zřetelná. Je tu víc gamistických postav – ale nejsou takové zdaleka všechny. I milovníci imerze si najdou postavy hluboké a hrající dovnitř. Je tu víc hudby a tance a turnajové duely.

Většina postav je historických. Kdo není zrovna fanoušek 14. století, bude často hodně překvapený z toho, jací lidé se schovávají za jmény z učebnic.

Takže radíme – chcete-li středověk, přihlaste se na Krvavé časy. Neotálejte dlouho zbývají poslední volná místa. Všichni, kdo se už přihlásili, dostali předvýběry a do 31.1. je deadline pro preference hráčů. Když budete rychlí a stihnete se přihlásit během příštích dní, stihnete to. Po 31.1. pošleme finální casting postav.

Přihláška

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

42 + = 47