Albigenští 1262

ALBIGENŠTÍ

SVĚT

VÍRA

POSTAVY

PRAKTICKÉ

PŘIHLÁŠKY

PLATBY

GALERIE

Hra o hledání svatého grálu

Albigenští je dramatický výpravný atmosférický larp, jehož děj se odehrává v městečku Quillan v předhůří Pyrenejí v druhé polovině 13. století.

Můžete vstoupit do společnosti městečka ve 13. století a vidět věci novýma očima. Nefalšovaný středověk. Krásné prostředí hradu Lipnice, středověká provensálská  kuchyně, zpívané bohoslužby, dramatické zápletky, vztahové propletence malého městečka  …atmosféra roku 1262. 

Délka výpravy 3 dny (prodloužený víkend). Začínáme v pátek ráno, končíme v sobotu večer.  15. – 17. 3. 2019  (pátek ráno – neděle, ideální příjezd ve čtvrtek večer, odjezd možný i v sobotu večer/v noci)

Jde o emočně náročnou atmosférickou hru.

Plná cena pro hráče 2.900,- Cena pro studenty 2.600,- Kostýmy i vše potřebné pro hru vám zajišťujeme.

Zajímají-li vás recenze hráčů minulých běhů, najdete je na Larpové databázi >>

48 skriptovaných rolí (26 mužů, 21 žen, 1 obojetná), 2 až 10 neskriptovaných postav
vysvětlení zde >>
přehled postav >>

7. běh se bude hrát během víkendu v půlce března 2019. (pátek ráno až neděle ráno, příjezd možný od čtvrtku odpoledne, datum upřesníme do konce roku 2018).

Chcete-li mít aktuální informace, je nejjednodušší, když si lajknete https://www.facebook.com/albigensti/ tam se vše včas dozvíte.

Albigenští i Krvavé časy bude nefalšovaný středověk! Hrad, kuchyně, zpívání v kostele, kostýmy, dramatické zápletky, (na Krvavých časech samé panské! a radinné zápletky, které nevymyslíš).

Nejbližší termíny

15. – 17. 3. 2019 Albigenští (pátek ráno – neděle, ideální příjezd ve čtvrtek večer, odjezd možný i v sobotu večer/v noci)
22.- 24. 3. 2019 Krvavé časy (pátek ráno – neděle, ideální příjezd ve čtvrtek večer, odjezd možný i v sobotu večer/v noci)

Počet přihlášeých na Albigenské momentálně už převyšuje počet postav. Budeme to nějak řešit. Ale každopádně, pokud chcete je na středověkou hru, a netrváte bezpodmínečně na tom, že to mají být Albigenští, přihlaste se na Krvavé časy – tam je míst  zatím dost.

Přihláška

Cena 2.900,- .

Cena pro studenty je 2.600,-.

Hráči s vlastním kostýmem budou mít slevu až 500,- bude-li tento kompletní.

V ceně je kompletní servis – bydlení, jídlo, kostým

Albigenští - hra o hledání grálu, dramatický výpravný atmosférický larp

Dramatický výpravný atmosférický larp

Ocitnete se v malém městečku na jihu Francie v polovině 13. století na sklonku katarských válek. Velmi intenzívně si prožijete jak dobu, tak situaci a osobní příběh. Je to cesta pro milovníky středověké křesťanské mystiky.

Hra je zaměřená na prožitek,  zažijete historickou realitu, jakou vám žádná jiná cestovní kancelář nazprostředkuje. Bude tam znít stará hudba, poutníci se bezprostředně setkají se středověkým způsobem myšlení a vidění světa. Přiblíží vám zážitek ze středověké liturgie (jak ji už v moderní době nikde nemůžete zažít). Výprava není určená milovníkům fyzického vypětí, zápasů a boje. Celá výprava proběhne z bezpečnostních důvodů v areálu městečka Quillan. Výlety mimo hradby Quillanu jsou možné, ale poutníci je mohou podniknout výhradně na vlastní nebezpečí. Velkou roli budou mít konverzační dovednosti poutníků.

Bojování i nějaké násilí proběhne, ale pro milovníky válčení to tak není.

CéPéčka občas do hry přinášejí nové informace a gradaci, a tím pomáhají postavy posouvat. Nejde o konflikt postavy versus cépéčka, ale hlavně o konflikty, které si postavy musí vyřídit mezi sebou, cépéčka to jen tu a tam akcelerují, přiostřují, dělají hutnější. Některé postavy tu mají až detektivní příběh, ale všechny si přičichnou k tajemnu, strachu, lidskosti i nelidskosti. Každá postava má své sny, své motivace a kráčí za dosažením nějakého svého osobního cíle. Aby uspěla, musí vyřešit různé věci s jinými postavami. Některým postavám přitom jde o život.

charakter hry

Každá postava má hru samozřejmě trochu jinou a takovýhle graf vám vypoví něco o hře jednotlivých postav, některé mají hodně romantiky, některé žádnou, mají různou míru akce nebo imerze, některé jsou trochu blíž sandboxu, zejména neskriptované postavy. Kdybychom měli stručně obecně pospsat celou hru, vypadala by asi takhle.

profil postavy - sandbox, imerze, mystika, víra, romantika

rozdíly ve hrách

Albigenští jsou skriptovaná hra, ale postavy mají poměrně velkou svobodu v rozhodování v klíčových momentech. Nemusí řešit, jak je to “správně”, protože žádné “správně” neexistuje. Hra může dopadnout velmi různě, není to sled jasně daných kroků, ale není to ani sandbox, kde si postava dělá, co chce.  Postavy mají řadu věcí k řešení, řadu vztahů k odžití, ale mají i prostor pro vlastní “hraní si”, užívání si situace.  Prostě se přeneseme do středověkého Languedoku a tam se ocitneme v těle jedné z postav.

Postavy

Hlavní postavy: 31 mužských, 25 ženských, 3 obojetné. S výjimkou pražského purkmistra a lékaře Hadraty šlechtické postavy. Většinou opravdu panské, knížecí a královské. Smetánka si dala sraz!

Vedlejší postavy: Ve hře je prostor pro několik vedlejších (nešlechtických) postav

Hru jsme se snažili napsat tak, že každá postava je ze svého pohledu hlavní postavou svého příběhu. Volba císaře a věci kolem ní jsou prostředí, ve kterém si postava svůj příběh odehraje a zažije. Neplatí tu, že by někdo dělal „křoví“. Herní materiály hlavních a vedlejších postav se na první pohled moc neliší. Pár rozdílů tu ale přece jenom je:

1) Hlavní postavy mají v průběhu hry řadu interakcí, kterým občas pomáháme přes cizí postavy a po očku sledujeme, jestli si ve hře užijí všechno, co jsme jim vymysleli. Vedlejší postavy se o to musí postarat samy. Hru a různá úskalí pro jejich postavy připravíme, ale už nebudeme hlídat, jak se jejich hra skutečně odvíjí. Jejich hra je více “sandboxem” v připraveném prostředí.

2) Hlavní role jsou až na dvě výjimky postavy urozené a bez výjimky se podílejí na “velké” politice. Vedlejší postavy jsou role nešlechtické – komorné, zbrojnoši, pacholci, služebnictvo. Nedělají vlastní “velkou” politiku, ale svou hrou pomáhají svým pánům. Mají ve hře menší prostor pro vlastní rozhodování, které ovlivní ty “velké” události ve hře, součástí jejich postavy je poskytovat support svému panstvu. Vedlejší role tedy musí počítat s tím, že je jejich pán (paní) zaměstná a že se budou pohybovat ve společenské vrstvě sobě rovných.

Vedlejší postava je primárně pro ty, kdo máte pocit, že byste nedokázali zaplatit plnou cenu. Vedlejší postava ale neznamená, že to bude méně zábavy, že si hru neužije. Jen její hra bude jiná.

Cizí postava pro ty, kteří se v larpu vůbec neorientují, je hráč, který si během hry zahraje i několik různých rolí, podle toho, jak organizátoři potřebují. Je to pomocník organizátorů, pomáhá postavám zažít příběh, občas zprostředkovává kontakt s okolním světem, nosí zprávy, vyřizuje vzkazy atd. – pomáhá posuovat hru dopředu. Cizí postava si hru může užít také, ale je to ještě jiný druh hraní než hlavní nebo vedlejší postavy.

Albigenští rozhodně nejsou dřevárenská bitva! Bude to spíš psychothriller odehrávající se ve středověkých kulisách.

Příběh hry Albigenští

Katarské války skončily a Langued’Oc je pod nadvládou Francie. Může se zdát, že katarství bylo potlačeno a zničeno. Alespoň papež a jeho prodloužená ruka dominikáni by to tak chtěli vidět. Ve městečku Quillan se chystá svatba místního pána. Do města přijíždějí lidé z širého okolí, aby se události mohli účastnit. Zároveň do Quillanu před nedávnem přibyli dva dominikáni, kteří vyšetřují udání na místního kněze, že žije v nepravostech. Skupinka templářů, kteří přijeli na svatbu jako hosté, situaci nezjednodušuje. Mezi obyvateli městečka se určitě skrývají i někteří kataři – neboli Albigenští, ostatně stejně jako v okolních lesích.

Víme, že to tak nemůže zůstat navždy. Každá z postav má své představy a cíle. Je to divoká a temná doba. Někdo jí využije, jiného zničí. Nebojíte se do ní?

Přihláška

cestování časem - dramatický výpravný atmosférický larp

templáři

Je třeba si uvědomit, že se vydáváme do paralelní reality, takže můžeme zaručit situaci, do které vejdeme, ale nemůžeme zaručit, že budeme opouštět realitu shodnou s naší historickou zkušeností. Zaručujeme, že všechny poutníky přivezeme zpět do současnoti. Ovšem poutníky, jako u každé cesty časem, varujeme, že cesta pravidelně má trvalé následky, jejichž rozsah a podoba nejsou předvídatelné a že cestování časem způsobuje závislost. Za následky ani způsobené závislosti neneseme odpovědnost. Všichni účastníci naší cesty se proto na cestu vydávají s vědomím všech rizik a na vlastní nebezpečí.

Praktické informace a FAQ