Krvavé časy – svět v roce 1313

Krvavé časy Svět v roce 1313 Design hry Praktické informace a FAQ

Král Jan se blíží a přihlašovací formulář je tu. Cesta do roku 1313 na říšský sněm do Norimberku proběhne 16.-18.3.2018. Ocitnete se uprostřed jednání o volbě císaře Svaté říše římské. Uchazečů několik, zájmů mnoho, korun a trůnů málo. Bude se tu pletichařit, intrikovat a nejspíš měnit historie.

 

Doba ve které se příběh odehrává

Historicky jsme nejblíž roku 1313, ale aby to bylo dost zábavné, nesmíme brát historii doslovně. Možná se tu objeví někdo, kdo v reálu už byl po smrti a naopak tu bude pár postav, které se ve skutečné historii dostaly ke hře až o pár let později, několik postav jsme si museli vymyslet nebo přimyslet, protože jsme je pro hru potřebovali a historie o nich nic neví. Takže jsme plus mínus v době 1313-1320. Ale jinak, nakolik dokážeme, držíme se znalostí o době a přestože se nesnažíme o skutečnou living history, snažíme se jí přiblížit, nakolik nám možnosti dovolují.

Bližší informace zveřejníme zde během vánoc 2017.

Přehled postav vidíte v tablu. I když je hra historická, je výběr postavy herní, postavy se ve hře mohou (tedy skoro jistě to udělají!) zachovat jinak než jejich historické předobrazy. Na základě přihlášky vám pošleme předvýběr. Zkuste přemýšlet víc o tom, co si chcete zahrát a užít, než vzpomínat, jaká byla ona historická postava. Ve hře je spousta opravdových padouchů, kdo je hrajete rádi, užijete si! Mnohé postavy překvapí a mají minulost, zážitky, cíle, motivy, sympatie nebo nenávisti, o kterých žádní historici neví, proto nám důvěřujte, když vám nabídneme třeba někoho trochu jiného, než jste si mysleli. Samozřejmě si můžete říct, že chcete zažít příběh právě nějaké konkrétní a sehrát ho zcela po svém, pak nám to, prosím, dejte vědět už do přihlášky.

Krvavé časy mapa Svaté říše římské 1313

Krvavé časy 1313 mapa panství českých a moravských rodů

Tablo, ze kterého je zřejmé, které postavy se ve hře vyskytují.

Postavy - Krvavé časy

 

Krvavé časy Svět v roce 1313 Design hry Praktické informace a FAQ