Albigenští 1265

Cesta do roku 1262 do předhůří Pyrenejí.Albigenští 1262 cesty časem
Cesta je otevřená pro skupinu 48 poutníků časem (26 mužů, 21 žen, 1 obojetná), 2 až 10 poutníků se může přidat v neskriptovaných místech.
Délka výpravy 3 dny (prodloužený víkend)
Web: www.albigensti.cz
Jde o emočně náročnou výpravu
Jak se přihlásit: Na webu výpravy.
Nejbližší termíny výprav do roku 1262: 5. běh bude 17.-19. března 2018

Přihláška

Ochutnávka sladkého Occidentu v době 1262

Ocitnete se v malém městečku na jihu Francie v polovině 13. století na sklonku katarských válek. Velmi intenzívně si prožijete jak dobu, tak situaci a osobní příběh.

Cesta je zaměřená na prožitek,  zažijete historickou realitu, jakou vám žádná jiná cestovní kancelář nazprostředkuje. Bude tam znít stará hudba, poutníci se bezprostředně setkají se středověkým způsobem myšlení a vidění světa. Přiblíží vám zážitek ze středověké liturgie (jak ji už v moderní době nikde nemůžete zažít). Výprava není určená milovníkům fyzického vypětí, zápasů a boje. Celá výprava proběhne z bezpečnostních důvodů v areálu městečka Quillan. Výlety mimo hradby Quillanu jsou možné, ale poutníci je mohou podniknout výhradně na vlastní nebezpečí. Velkou roli budou mít konverzační dovednosti poutníků.

Je to cesta pro milovníky středověké křesťanské mystiky.

Do jaké doby cestujeme

Katarské války skončily a Langued’Oc je pod nadvládou Francie. Může se zdát, že katarství bylo potlačeno a zničeno. Alespoň papež a jeho prodloužená ruka dominikáni by to tak chtěli vidět. Ve městečku Quillan se chystá svatba místního pána. Do města přijíždějí lidé z širého okolí, aby se události mohli účastnit. Zároveň do Quillanu před nedávnem přibyli dva dominikáni, kteří vyšetřují udání na místního kněze, že žije v nepravostech. Skupinka templářů, kteří přijeli na svatbu jako hos

té, situaci nezjednodušuje. Mezi obyvateli městečka se určitě skrývají i někteří kataři – neboli Albigenští, ostatně stejně jako v okolních lesích.

Víme, že to tak nemůže zůstat navždy. Každá z postav má své představy a cíle. Je to divoká a temná doba. Někdo jí využije, jiného zničí. Nebojíte se do ní?

Je třeba si uvědomit, že se vydáváme do paralelní reality, takže můžeme zaručit situaci, do které vejdeme, ale nemůžeme zaručit, že budeme opouštět realitu shodnou s naší historickou zkušeností. Zaručujeme, že všechny poutníky přivezeme zpět do současnoti. Ovšem poutníky, jako u každé cesty časem, varujeme, že cesta pravidelně má trvalé následky, jejichž rozsah a podoba nejsou předvídatelné a že cestování časem způsobuje závislost. Za následky ani způsobené závislosti neneseme odpovědnost. Všichni účastníci naší cesty se proto na cestu vydávají s vědomím všech rizik a na vlastní nebezpečí.

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave